آبشارها و دریاچه های ایران و جهانجالبطبیعتگردشگری جهان

جاهای دیدنی جهان

جاهای دیدنی شگفت انگیز و بکر جهان

جاهای دیدنی یسیار کمی در جهان وجود دارند که هنوز پای انسان ها به آنها باز نشده است. این جاهای دیدنی اغلب دور و غیرقابل دسترس هستند و برای رسیدن به آنها باید وقت، تلاش و مهارت زیادی صرف نمود . این جاهای دیدنی بیشتر  از طریق تصاویر محدود و هوایی قابل مشاهده اند و در اکثر موارد زیبایی آنها خیره کننده است . در ادامه این مطلب از مجله گالری با هم نگاهی میندازیم به چند نمونه از جاهای دیدنی شگفت انگیز و بکر جهان

جاهای دیدنی جهان , شگفت انگیز و بکر :

 

ونزوئلا , Tepui :
واژه Tepui به معنای خانه خدایان در زبان بومیان گرن سابانا است، جاییکه این ساختار باورنکردنی در آن واقع شده است.

%alt
جاهای دیدنی جهان , Tepui ونزوئلا

جاهای دیدنی جهان

گانگکهام پونزوم بوتان ,Gangkhar Puensum :

گانگکهام پونزوم یکی از بلندترین کوه های جهان است که توسط بشر فتح نشده است. این منطقه در قلمرو چالش برانگیزی بین بوتان و چین واقع شده است و ۷۵۷۰ متر ارتفاع دارد. یکی از مهم ترین نامزدهای بلندترین قله فتح نشده دنیا می باشد. معنای نام آن سه اولاد یا سه خواهر و برادر است.

%alt

جاهای دیدنی جهان

آبشار  Honokohau  Hawaii مائوئی هاوایی  :
این مکان دور از دسترس سبز رنگ که آبشار زیبایی را در دل خود جای داده است. این چشم انداز خیره کننده به شما احساس زیبایی، عظمت و رمز و راز طبیعت را هدیه میدهد.

%alt

جاهای دیدنی جهان

مکان در نقشه :

جنگل های بارانی آمازون ( Amazon rainforest ) :
این جنگل باورنکردنی و بی نظیر در میان ۹ کشور مختلف در آمریکایی جنوبی؛ برزیل، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، اکوادور، بولیوی، گویان، سورینام و گویان فرانسه واقع شده است. این جنگل آنقدر عظمت دارد که بشر هرگز نمی تواند امید داشته باشد، تمام آن را کشف کند یا همه چیزی که در آن پنهان شده را پیدا کند.

%alt

جاهای دیدنی جهان

 

دریاچه جنگلی، روسیه (tyumen russia Forest lake ) :
محل دقیق این دریاچه ناشناخته است، به گفته برخی در منطقه Tyumen در روسیه واقع شده است. اما اینکه چگونه این دریاچه در دل این جنگل جای گرفته است را کسی نمیداند.

%alt
دریاچه جنگلی، روسیه (tyumen russia Forest lake )

جاهای دیدنی جهان

 

جنگل سنگی ماداگاسکار (Tsingy de Bemaraha) :
این برآمدگی و فرورفتگی های سنگی در طول یک میلیون سال، عمدتا در قالب غارهای بزرگ تشکیل شده اند. در طول این سال ها باران های موسمی، متر به متر این سنگ آهک و لایه های ضخیم رسوب گچ را شستشو داده اند و این سیستم منحصر به فرد مرموز را که گودال هایی تا عمق ۱۲۰ هم دارد را تشکیل داده اند.

%alt

جاهای دیدنی جهان

 

جزایر کرگولن ( Kerguelen ) :
این جزایر در قسمت جنوبی اقیانوس هند واقع شده اند و از کشوری که متعلق به آن هستند، یعنی فرانسه خیلی خیلی دور می باشند. هیچ هواپیما یا گردشگری به آنجا نمیرود و تنها راه رسیدن به آن از طریق جزیره Réunion، نزدیک ماداگاسکار است.

جزایر کرگولن گروهی از جزایر کوچک در اقیانوس هند هستند. این جزایر به همراه سرزمین ادلی، جزایر کروزه، آمستردام، و سن پل سرزمین‌های جنوبی و جنوبگانی فرانسه را تشکیل می‌دهند و به گونه مستقل و جدا مدیریت می‌شوند. جمعیت ثابتی در این جزایر وجود ندارد اما فرانسه همواره جمعیتی نزدیک به ۵۰ تا ۱۰۰ دانشمند، مهندس، و پژوهشگر را در این جزایر سکونت می‌دهد.

%alt

جزایر راک، پالائو ( Peleliu ) :
برای تمدن انسانی مدرن، جزایر راک یه منطقه دور افتاده از دنیا است که هیچ چیز در آن وجود ندارد. با این حال مطمئناً در طی چند هزار سال گذشته، مردمی بودند که پای این سرزمین گذاشته اند، زیرا باستان شناسان شواهدی دارند که “مردمان کوچکی” در آنجا زندگی کرده بودند.همچنین مجموعه کوچکی از سنگ آهک یا مرجان که در میان ایالت کورور و جزیره Peleliu واقع شده است و هم اکنون بخشی از ایالت کورور می‌باشد . این جزایر از سال ۲۰۱۲ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

%alt

جاهای دیدنی جهان

%alt

جاهای دیدنی جهان

معدن نمک دالل ؛ اتیوپی (dallol ethiopia) :
امروزه معدن نمکی در مجاورت آتشفشان دالل جای گرفته است و این منطقه آنقدر هم دست نخورده باقی نمانده است. اما ورود به منطقه آتشفشان همچنان غیرقانوی است. به طرز شگفت انگیزی دانشمندان بر این باورند که چشم انداز این آتشفشان دارای شباهت بسیار زیادی به آیو (Io)، ماه سیاره مشتری دارد.

%alt

جاهای دیدنی جهان

جزیره Palmyra Atoll :
این جزیره در منطقه استوایی جنوب جزایر هاوایی واقع شده است. روایاتیی در خصوص این جزیره بکر وجود دارد که براساس آنها نیروهای مرموز و جادویی در آن وجود دارد.

%alt

جاهای دیدنی جهان

منابع : ویکی سفر , مجله گالری , wikipedia.org

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته