خودروخودرو و اتومبیل

تولید خودروی برقی توسط فیات

فیات کرایسلر 30 مدل خودروی برقی تولید خواهد کرد

شرکت خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرده تا سال 2022 میلادی بیش از 30 مدل خودروی برقی روانه بازار می کند و برای این موضوع بودجه ای 9 میلیارد یورویی نیز در نظر گرفته است. خودروهای تولید شده این شرکت خوردروسازی کاملا برقی و الکتریکی، هیبریدی برقی و یا هیبریدی معمولی هستند. این شرکت با تولید خودروی برقی 9 میلیارد یورو معادل 10.5 میلیارد دلار را برای توسعه خودروهای سبز خود در نظر گرفته است.

این در حالی است که این شرکت خودروساز تخمین می زند 15 تا 20 درصد فروش خودروهایش به اتومبیل های تمام برقی یا کاملا هیبریدی مربوط باشد. هرچند این گامی بزرگ به حساب می آید اما تغییر شگرفی در استراتژی شرکت نیست.

تولید خودروی برقی توسط فیات
تولید خودروی برقی توسط فیات

 

سرژیو مارچیون مدیر ارشد اجرایی فیات کرایسلر در این باره می گوید: موتورهایی که سوخت فسیلی مصرف می کنند در بیشتر خودروهای ما به کار می روند. اما خودروهای خانواده فیات 500 از این قاعده مستثنی هستند.

به نظر می رسد دلیل فیات کرایسلر برای این اقدام استانداردهای سختگیرانه تر درباره انتشار گازهای گلخانه ای در سراسر جهان از جمله آمریکا، اروپا و چین است. اگر این شرکت سطح انتشار گاز دی اکسید کربن خودروهایش را نکاهد، به طور حتم باید در آینده در فروش برخی از محصولات اش را دچار مشکل خواهد شد.

 

3/5 - (1 امتیاز)
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ، شارژ وایمکس ایرانسل، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا