پارک جهانی

نخستین پارک زیر زمینی جهان

نخستین پارک زیرزمینی جهان در نیویورک و در قالبی آزمایشی آماده میزبانی از گردشگران و شهروندان این شهر شلوغ است.

پارک زیرزمینی نیویورک پروژه‌ای آزمایشی است که از سوی پژوهشگران آزمایشگاه لولاین (Lowline) اجرایی شده است.

 

پارک زیرزمینی نیویورک

پارک زیرزمینی نیویورک در یکی از ایستگاه‌های متروکه مترو در ناحیه منهتن و با صرف هزینه اولیه 200 هزار دلار ساخته شده است. جیمز رمزی (James Ramsey) مهندس و پژوهشگر سابق سازمان ملی هوانوردی و فضایی کشور آمریکا، ناسا، و دان براش (Dan Barasch) مسئولیت مدیریت و هدایت این پروژه تحقیقاتی شهری را بر عهده داشته‌اند.

اولین پارک ریر زمینی جهان در نیویورک

نحوه آزمایش نخستین پارک زیرزمینی جهان پیش از این در آزمایشگاه لولاین انجام شده بود. فضایی بدون شیشه و منفذ نوری که به‌طورکلی از طریق نور‌های ساتع‌شده از لوله‌های پلاستیکی روشنایی تغذیه می‌شد.

در پارک زیرزمینی لولاین بیش از 50 گونه گیاهی دیده می‌شود و طبق برنامه توسعه این پروژه، مساحت آن به اندازه یک زمین فوتبال رشد خواهد کرد. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته در لولاین، پارک زیرزمینی نیویورک تا پایان پروژه چیزی میان 2 تا 4 میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت و ممکن است متناسب با چالش‌های پیش روی تغییر کند.

اولین پارک زیر زمینی جهان

تلاش دو مجموعه گروه طراحی راد (RAAD) در آمریکا و یک کمپانی تولید‌کننده آفتابگیر‌ها و تجهیزات هدایت نور آفتاب در کره جنوبی طراحی و ساخته شده است نتیجه‌ای درخشان به همراه داشت به طوری که  صد‌ها متر پایین‌تر از سطح زمین، روشنایی کاملاً طبیعی و برخاسته از نور مستقیم آفتاب پدید آمده است.

نخستین پارک زیر زمینی جهان

_ منابع :

Rate this post
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ، شارژ وایمکس ایرانسل، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا