آشپزخانهساخت وساز | خانه رویایی

بازسازی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه به شمار می‌آید . آشپزخانه به لحاظ اینکه قطب عملکردی هر فضای داخلی محسوب می شود، همواره مورد توجه بوده است. اینکه بتوان در چنین بخشی از دکوراسیون تان فضای کافی برای طبقه بندی و نظم دهی داشته باشید یا حتی فضایی مناسب برای پخت و پز موضوعی است که خیلی از افراد را وادار به بازسازی آشپزخانه ی خود می کند . معمولاً به‌مرورزمان تجهیزات و دکوراسیون آشپزخانه مستهلک شده و نیاز به به‌روزرسانی آن احساس می‌شود. برخی از افراد با هزینه‌های بالا همه بخش‌های آشپزخانه ازجمله کاشی، سرامیک، سینک، شیر آب و سایر تجهیزات را تعویض می‌کنند. اما برخی دیگر استفاده از خلاقیت‌های فردی و ایجاد تغییرات جزئی را ترجیح می‌دهند و با صرف کمترین هزینه، آشپزخانه خود را آپدیت می‌کنند. در ادامه برخی از نکات مهم در مورد بازسازی این بخش مهم از منزل شما خواهیم پرداخت ، در ادامه با بخش منزل ؛ مجله گالری همراه باشید .

دکوراسیون آشپزخانه , بازسازی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه , بازسازی آشپزخانه

 

 • فضای کاری آشپزخانه را گرم و صمیمی کنید :

استفاده از یک فرش یا الگوی رنگی شخصیت و راحتی آشپزخانه شما را افزایش خواهد داد. علاوه بر این، یک فرش راحت، گرما را به فضای شما خواهد داد و می‌توانید با خیال راحت دراز بکشید و فضای آشپزخانه را با تمام وجود لمس کنید. در نظر داشته باشید که ممکن است اطراف شما به دلیل نصب یخچال، فریزر یا سینک، فضای محدودی داشته باشد و مجبور باشید بیشتر به حالت ایستاده کار کنید. بنابراین از وجود یک قالیچه یا موکت برای جلوگیری از لغزش پا اطمینان حاصل کنید.

 • تغییر رنگ‌آمیزی :

سریع‌ترین راه برای به‌روزرسانی دکوراسیون آشپزخانه، استفاده از یک کت رنگی جدید است. می‌توانید کابینت‌ها و کاغذدیواری را با استفاده از یک پاک‌کننده ملایم در تعطیلات آخر هفته پاک‌سازی کنید. کابینت‌های زردرنگ روشن با زمینه سفید و همچنین استفاده از سرامیک یا پارکت چوبی در کف آشپزخانه، می‌تواند فضای اطراف شما را دل‌نشین کند.

 • استفاده از سینک و شیرآلات مدرن :

سینک خود را می‌توانید با استفاده از یک شیر آب زیبا مدرن‌تر نشان دهید. اغلب اجزای آشپزخانه نادیده گرفته می‌شوند، اما شیرهای آب اهمیت ویژه‌ای در دکوراسیون دارند. معمولاً شیرهای آب را از تعدادی فلز خاص مانند استنلس استیل می‌سازند و باید یکی از آنها را انتخاب کنید. بنابراین پس از انتخاب طرح و جنس شیر آب، به سراغ برند محبوب خود بروید و نیاز آشپزخانه خود را برطرف سازید.

 • تعویض شیر آب به‌صورت مرحله‌به‌مرحله :

اگرچه انتخاب شیر آب در زیبایی و مدرن بودن آشپزخانه اهمیت بسیاری دارد، اما نحوه انجام کار می‌تواند کیفیت طراحی دکوراسیون را بالا ببرد. بنابراین هنگام نصب شیر آب توجه ویژه‌ای به ظاهر آن داشته باشید و از ایجاد خراش بر روی سینک یا خود شیرآلات جلوگیری کنید.

 • الهام از گالری‌های :

ظاهر آشپزخانه خود را استفاده از هنرهای دیواری شاد کنید. اگرچه این قسمت از منزل اغلب به‌ عنوان یک فضای کاری شناخته می‌شوند، اما می‌توان با بهره بردن از سبک‌های پیشرفته آن را جمع و جورتر کرد. می‌توانید بر روی دیوار چند قفسه چوبی کوچک بسازید و علاوه بر وسایل تزئینی، برخی از تجهیزات جانبی را نیز بر روی آن قرار دهید. استفاده از ایده‌های جدید می‌تواند شخصیت خوبی به آشپزخانه شما بدهد.

 

دکوراسیون آشپزخانه , بازسازی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه , بازسازی آشپزخانه

 

 • از رنگ‌ ، نور و طرح های روشن استفاده کنید :

برای شیک و دلباز بودن سبک آشپزخانه ممکن است به ظاهر ساده به نظر برسد. در نظر بگیرید که یک سبک نورپردازی قدیمی و آشپزخانه جزیره‌ای را با یک شیوه جدید و شخصی‌تر تغییر دهید. امروزه سبک‌های خاص و منحصربه‌فرد زیادی وجود دارد که می‌توانید نورپردازی فضا را مطابق سلیقه خود تغییر دهید. برای نصب لامپ می‌توانید از سبک جزیره‌ای استفاده کنید و از کاشی و سرامیک‌های روشن بهره بگیرید. این سبک نورپردازی می‌تواند نور کافی برای کارهای آشپزی را فراهم کند.

 • استفاده از ابزار جدید در کابینت‌ها :

کابینت‌های خود را با استفاده از ابزار جدید تقویت کنید. می‌توانید به‌راحتی به یکی از فروشگاه‌های محلی بروید یا به یکی از فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید و قطعات کابینت را مطابق با سبک، دکوراسیون و رنگ‌بندی انتخاب کنید. با تغییر رنگ کابینت ها و ایجاد قفسه ها و به نمایش گذاشتن لوازم آشپزخانه پویایی، تحرک و انرژی را به فضای آشپزخانه خود تزریقکنید وظاهری پر نشاط به آن دهید . انتخاب ابزار و قطعات را با میتوانید با مشورت یک طراح معمار انجام دهید و پس از نصب رنگ‌آمیزی کنید.

 • استفاده از دکوراسیون باز :

برای دادن یک سبک جدید به آشپزخانه خود، از کابینت و دکوراسیون باز استفاده کنید. این شیوه از طراحی کابینت آشپزخانه نه‌تنها سبکی جدید برای شما فراهم خواهد آورد، بلکه به شما امکان نمایش امکانات آشپزخانه را می‌دهد و می‌توانید قطعات معمولی را به آثار هنری تبدیل کنید. می‌توانید برخی از قسمت‌های کابینت را با شیشه‌های مات پوشش دهید و از این طریق برخی از محتویات کابینت را مخفی نگه دارید. با استفاده از قفسه ها به جای کابینت ها و تغییر رنگ آن ها  فضای این آشپزخانه را دلبازتر کرده و ظاهری مدرن و منحصر به فرد در آن ایجاد کنید .

 • استفاده از پنجره در دکوراسیون آشپزخانه :

یکی دیگر از راهکارهایی که می‌تواند جلوه‌ای غیرمنتظره به آشپزخانه شما بدهد، استفاده از پنجره در دکوراسیون است. استفاده از یک پنجره که به فضای بیرون دید دارد، همخوانی بین رنگ کابینت و پنجره و درنهایت نورپردازی مناسب می‌تواند ایده‌ای دوست‌داشتنی و بدیع به شما و آشپزخانه‌تان هدیه دهد. در ضمن این پنجره یک فضای مناسب برای نمایش لوازم آشپزی تزئینی و توجه به کابینت‌ها را در اختیار سایرین قرار می‌دهد.

 

دکوراسیون آشپزخانه , بازسازی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه , بازسازی آشپزخانه

 

 • استفاده از سبک کلاسیک و قدیمی در رنگ‌آمیزی :

مهم نیست که یک کابینت قدیمی به چه سبکی خراب شده است، یا چه قسمت‌هایی از آن ازکارافتاده است؛ به‌هرحال باید آنها را تعویض کرد. اما استفاده از رنگ کرم در کابینت‌ها و ایجاد سبک‌های کلاسیک و قدیمی فراتر از این موضوع بوده و باعث ایجاد یک احساس ناشناخته قدیمی می‌شود. البته می‌توانید از ترکیب گرانیت‌های سیاه‌رنگ بر روی سطح نیز استفاده کنید که نگاه چشمگیرتری به آشپزخانه شما خواهد داد.

 • استفاده از کاشی در پشت سینک :

استفاده از کاشی در پشت سینک نه‌تنها مانع از نفوذ آب به دیوار و تخریب دکوراسیون می‌شود، بلکه به تنوع رنگی و طراحی آن نیز کمک می‌کند. کاشی‌کاری در پشت سینک و بر روی دیوار زحمت چندانی ندارد و وقت زیادی از شما تلف نمی‌کند. می‌توانید از کاشی‌های کوچک استفاده کنید و تنوع رنگی آن را مطابق با نورپردازی و کابینت انتخاب کنید.

 • توجه به ظاهر ساده :

صرفه‌جویی در استفاده از لوازم آشپزخانه تزئینی می‌تواند راهکار مناسبی برای نشان دادن سادگی و زیبایی آشپزخانه باشد. از طرفی این سادگی مانع از جمع‌آوری گردوغبار و چربی بر روی کابینت‌ها می‌شود. استفاده از ردیف کابینت شیشه‌ای کوچک بهترین راهکار برای نمایش دادن ظروف کم‌مصرف مانند کوزه‌ها و کاسه‌ها است. فقط توجه داشته باشید که تمام ظروف نسبتاً رنگ و اندازه یکسان داشته باشند.

 • ایجاد فضای نگهداری جدید :

با استفاده از یک زمینه نقره‌ای و چند قطعه چوبی یا فلزی ساده، طاقچه‌های نگهداری جدید در آشپزخانه ایجاد کند. زمینه نقره‌ای‌رنگ با بسیاری از طراحی‌های دکوراسیون همخوانی دارد و زمینه مناسبی برای نمایش ظروف فراهم می‌کند. برای استفاده بهتر از فضا، می‌تواند این طاقچه‌ها را بر روی یکی از دیوارهای خالی آشپزخانه ایجاد کنید.

 • تغییر هویت و کاربرد لوازم :

می‌توانید لوازم و مبلمان قدیمی منزل را به آشپزخانه انتقال دهید و از آنها به‌عنوان بخشی از دکوراسیون خود استفاده کنید. در این حالت تنها کاری که باید انجام دهید، استفاده از یک پارچه یا روکش است که با دکوراسیون و نورپردازی همخوانی داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، اندازه یک میز را تنظیم کنید، یک کاور شیشه‌ای برای آن انتخاب کنید، یک روکش مناسب برای آن انتخاب کنید و درنهایت شما یک میز نهارخوری به‌صورت جزیره‌ای در آشپزخانه خواهید داشت.

امیدواریم در گالری خوب بتوانید اطلاعات خوبی از یک منزل مدرن بیابید .

Rate this post
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ، شارژ وایمکس ایرانسل، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا