تکنولوژیخودرو و اتومبیل

خودروی خودران برفی فنلاند با نام martti

فلاند خودروی خودران برفی ساخت

ساخت خودروی خودران توسط محققان کشور فلاند , خودروی برفی martti , در ادامه اخبار تکنولوژی با گالری خوب همراه باشید.
خودروهای خودران امروزی برای تردد در خیابان های شهری ساخته شده اند و برای این منظور به نشانگرهای خطوط جاده و نقشه های GPS اتکا دارند. اما در کشورهای سردسیر مانند فنلاند این روند دچار مشکل می شود زیرا جاده ها پوشیده از برف هستند.

 

خودروی خودران برفی فنلاند با نام martti
خودروی خودران برفی فنلاند با نام martti

در همین راستا محققان مرکز تحقیقات فنیVTT سعی دارند با کمک خودروی خودران Martti این مشکل را حل کنند. این خودرو برای جهت یابی در جاده های مملو از برف برنامه ریزی شده است. شرکت Volkswagen Touareg سازنده این خودرو گرفته است که این خودرو با نام Martti مجهز به انواع مختلف آنتن، حسگر، دوربین و اسکنرهای لیزری است.

سرعت خودروی Martti برای حرکت در برف نوعی رکورد به حساب می آید. این خودرو می تواند با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت و بدون کمک نشانگرهای خطوط جاده هنگام بارش برف حرکت کند.

به گفته مدیر پروژه این خودرو Martti حتی می تواند با سرعت بیشتری نیز حرکت کند. جالب آنکه بیشتر خودروهای خودران مجهز به سیستم ردیاب نور و طیف بندی هستند. این سیستم ها در شرایط برفی فعال نمی شود. اما حتی هنگامی که بارش برف عملکرد حسگرهای ۳ بعدی خودرو را می کاهد، Martti می تواند به حرکت خود ادامه دهد . در این خودرو رادار و سه لیزر روبه جلو نیز تعبیه شده است. آزمایش های این خودرو در جاده Aurora E8 intelligent در فنلاند انجام شده است.

گروه سازنده این خودرو تصمیم دارند تجهیزات بصری آن را ارتقا دهند و وضوح رادار را نیز بهبود دهند. به هرحال خودروی Martti از اوایل سال آتی میلادی قابلیت برقراری ارتباط با سیستم حمل و نقل فعلی این کشور را خواهد داشت .

با اخبار تکنولوژی و گالری عکس خودرو در مجله گالری خوب همراه ما باشید .

Rate this post
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ، شارژ وایمکس ایرانسل، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا